Vretenové schody

Vretenové – točité schody ako skvelé riešenie prepojenia podlaží

Prepojenie podlaží…

Točité schody patria k najatraktívnejším možnostiam ako prepojiť dve a viac podlaží. V porovnaní s inými schodišťami je potrebná relatívne malá pôdorysná plocha, ale aj napriek tomu predstavujú elegantné riešenia vnútorného priestoru. Široká ponuka materiálov a prevedení umožňuje splniť takmer každé prianie.

Je teda zrejmé, že točité schody sú prvou voľbou v prípade, ak z dôvodu dispozičného riešenia nie je možná montáž rovného schodiska. Aké sú ich ďalšie výhody? Točité schody sú priestorovo úsporné, vďaka čomu predstavujú obľúbenú voľbu pri rekonštrukciách menších interiérov. Ich dôležitou súčasťou je stredový stĺp / zvislá stenová nosná konštrukcia. Ide o základný nosný prvok, keďže práve naň sa upevnia jednotlivé stupne (schody). Možno ho charakterizovať ako os schodiska, okolo ktorej sú sústredené nášľapné dosky (na výber máte niekoľko materiálových prevedení) a zábradlie, ktoré prispieva k bezpečnému užívaniu schodov.

Vretenové – točité schody sa od klasických schodísk líšia nielen tvarom a typom konštrukcie, ale aj tým, že nemajú odpočívadla. To znamená, že schody za sebou nasledujú v nepretržitom slede.

Točité schody s dôrazom na precízne konštrukčné riešenie

Je potrebné uviesť, že vretenové – točité schody zaujmú už na prvý pohľad svojim atraktívnym dizajnom. Postaráme sa, aby zábradlie spolu s nášľapnými doskami vytvárali úchvatnú kombináciu.

Točité schody vyniknú v domácnostiach aj vo firemných priestoroch. Môžu byť pravotočivé aj ľavotočivé, s aplikáciou do štvorcového i kruhového otvoru. Samozrejmé je ich estetické a dizajnové prevedenie, ktoré je výsledkom nášho remeselníckeho umu a vášho vkusu aj individuálnych požiadaviek. Sme presvedčení, že naše točité schody budú presne podľa vášho gusta. Garantujeme ich precízne konštrukčné riešenie. Čo ešte?

– rýchlu a odbornú montáž,

– prepracovaný návrh na mieru (zábradlie, priemer schodiska, smer otáčania, výšku kroku, stropný otvor, šírku a výšku stupňa, madlo a ostatné vlastnosti prispôsobujeme s ohľadom na plochu aj priania klientov – nezľakneme sa ani atypického riešenia),

– rozumnú cenu, ktorá poteší vašu peňaženku,

– precíznosť – aj ten najmenší detail je pre nás dôležitý,

– profesionalitu, o ktorej sa za 25 rokov presvedčili stovky klientov z celého Slovenska,

– odbornú pomoc – náš tím vyškolených pracovníkov je pripravený zakaždým čo najlepšie poradiť, vypočuť si požiadavky zákazníkov a zapracovať ich do výsledného návrhu,

– výrobu s ohľadom na presnosť – aby vyniklo finálne stvárnenie a realizácia schodiska,

– 36-mesačnú záruku.

Dodáme, že naše vretenové – točité schody vynikajú úžasnou odolnosťou a stabilitou, ako aj skvelou nosnosťou. Osvedčia sa pri každodennom používaní. Taktiež dobre poslúžia ako vedľajšie pomocné schodisko na občasné užívanie.

Dbáme, aby točité schody neboli príliš úzke, a teda poskytovali čo najväčší komfort pri zostupovaní, resp. vychádzaní. Osobitnú pozornosť venujeme estetickosti. Usilujeme sa točité schody (ich vzhľad) prispôsobiť celkovému štýlu zariadenia.

Aj vám navrhneme a nainštalujeme točité schody, po ktorých budete kráčať nahor aj nadol bez zbytočnej námahy. Na nášľapné plochy, ako aj ostatné časti, používame kvalitné a bezpečné materiály.

Schodište v hrubej stavbe

Oceľová nosná konštrukcia schodišťa vrátane zábradlia prevedená v základnom nátere, opatrená provizórnymi drevenými stupňami (v prípade schodíšť s oceľovými stupňami sa stavebné stupne nemontujú). Stavebné schodište obdržíte automaticky ako 1. fázu realizácie schodíšť typu: Harfa, Štandard, FWS, oceľové vretenové.

Výhody:

– možnosť bezpečného pohybu po stavbe bez použitia lešenia či rebríka

– výmena stavebných stupňov za finálne prebehne tesne pred kolaudáciou, tak aby nedošlo k ich poškodeniu

– osadenie oceľového L profilu po obvode čela stropu vytvorí užitočné vodítko pre dokončení podláh a omietok

– súčasne slúži pre bezpečné upevnenie zakončovacieho zábradlia

– následným dokončením omietok a podláh je možné zakryť použité kotvové prvky oceľovej konštrukcie

Celodrevené schodište

Vďaka drevu ako prírodnému materiálu sú celodrevené schodištia stále veľmi obľúbené a žiadané. Schody Stadler Vám umožňujú výber zo širokého sortimentu: od štandardného schodišťa, po schodište na ktoré sú kladené tie najvyššie nároky na zaťaženie. Základné prevedenie je v buku a borovici, ale môžete si zvoliť i javor a jaseň, rustikálny dub alebo exotický mahagón. Remeselné spracovanie v spojení s najmodernejšou CNC technikou vám zaručuje najvyššiu možnú kvalitu.

Vretenové – točité schody v hrubej stavbe​
Točité schody na mieru​

Točité schody na mieru

Túžite po vretenových točitých schodoch, ktoré zapadnú do moderného aj tradične zariadeného interiéru? U nás ste na správnej adrese. Mimoriadne populárne sú točité schody v minimalistickom dizajne. Každopádne, ich vzhľad záleží na vás. Do pozornosti dávame aj naše drevené schody a oceľové schody charakteristické originálnym spracovaním a nadčasovým štýlom.